Największe gigapanoramy na świecie

Arches – 77 gigapaikseli.

Park Narodowy Arches  jest amerykańskim parkiem narodowym położonym w stanie Utah. W parku tym znajdują się niesamowite formacje skalne w postaci kiludziesięciometrowej wysokości kolumn oraz łuków skalnych. Oglądanie z bliska tych skał robi duże wrażenie. Ta 77-gigapikselowa panorama została wykonana przez tą samą firmę, która robiła panoramy Szanghaju i Rio de Janeiro, niestety jakość tej gigapanoramy Arches National Park nie jest zachwycająca.

Londyn – 80 gigapikseli.

Jest to bardzo wysokiej jakości panorama Londynu – stolicy Wielkiej Brytanii. Niestety autorzy wykonali ją w technice HDR, co powoduje, że wygląda trochę kiczowato. Bardzo ciekawie natomiast została rozwiązana nawigacja po panoramie.

Sewilla – 111 gigapikseli.

Sewilla jest czwartym co do wielkości hiszpańskim miastem położonym w Andaluzji na południu Hiszpanii. Gigapanorama Sewilli składa się z 9750 zdjęć. Na uwagę zasługuje duża ilość szczegółów i bardzo dobra jakość zdjęć.

Sugar Loaf – 152 gigapiksele.

Liczba 152 gigapiksele robi wrażenie, jednak jakość tej gigapanoramy Rio De Janeiro jest bardzo marna. Rzuca się w oczy bardzo słaba rozdzielczość tej panoramy, jest po prostu nieostra.

Szanghaj – 272 gigapiksele.

Panorama przedstawia Szanghaj – jedno z największych chińskich miast. W ostatnich latach Szanghaj niesamowicie się rozwinął. Takich rozwiązań architektonicznych i komunikacyjnych jakie można spotkać w tym mieście, zazdrościć mogą europejskie metropolie. W Szanghaju kusuje jedyny na świecie pociąg na poduszcze magnetycznej, rozwijający prędkość 430 km na godzinę. Jakość prezentowanej gigapanoramy nie jest może najwyższa, ale ponieważ składa się z ponad 12000 zdjęć, zawiera bardzo dużo szczegółów.

 

 

Dodaj komentarz

Partnerzy