Plener fotograficzny na Durbaszce

Plener fotograficzny na Durbaszce


Loading...

This content requires HTML5 with CSS3 3D Transforms or WebGL.

Panorama sferyczna z uczestnikami pleneru fotograficznego na Durbaszce.

Durbaszka to szczyt górski w Małych Pieninach o wysokości 934 m n.p.m. Durbaszka znajduje się w głównym grzbiecie Małych Pienin, dokładnie na granicy polsko-słowackiej. Południowa strona Durbaszki jest całkowicie zalesiona, a na szczycie i północnym, polskim stoku znajdują się wielkie połoniny. Dużym atutem Durbaszki są wspaniałe widoki. Ze szczytu widać Tatry, bardzo ładne widoki są na Pieniny Właściwe i Pasmo Radziejowej. Na polską stronę można zejść nieoznakowaną ścieżką do drogi Szczawnica - Jaworki, wychodzi się tuż przy parkingu przed Wąwozem Homole.

I właśnie te fotogeniczne widoki skłoniły fotografów z Myślenickiej Grupy Fotograficznej oraz Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego do odwiedzenia tego miejsca. Wyjazd ze schroniska na Kudłaczach zaplanowany był w niedzielę, 16 września o 3.45 nad ranem i niestety z ponad 30-osobowej grupy tylko 7 osób obudziło się tak wcześnie. Reszta odpoczywała po wielogodzinnym grillowaniu.

Jeżeli podoba ci się ta panorama i chcesz zamieścić link do tej panoramy na swojej stronie internetowej, wklej poniższy kod HTML w odpowiednim miejscu: