Wirtualne spacery

Przykład wirtualnego spaceru po "chacie pod lasem" (W trakcie przeróbki z flash na html5, nie wszystko może jeszcze działać).

Za pomocą jednej panoramy sferycznej można pokazać tylko jedno pomieszczenie, widziane tylko z jednego miejsca. Jednak istnieje możliwość połączenia kilku panoram i stworzenia w ten sposób rozszerzonej prezentacji multimedialnej, noszącej nazwę - wirtualny spacer. Sposobów przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi panoramami jest wiele. Na dole kadru lub z boku można umieścić zastaw miniaturek panoram. Kliknięcie w którąś miniaturkę powoduje przejście do następnej panoramy. Można też w różnych miejscach na panoramie umieścić tzw. hotspoty, czyli klikalne ikonki. Kliknięcie w taką ikonkę także spowoduje załadowanie następnej panoramy. Jeśli wirtualny spacer przedstawia pomieszczenia w jakimś budynku, można na ekranie wyświetlić plan budynku z zaznaczonymi pomieszczeniami i miejscami, z których były wykonywane zdjęcia. Mapka taka może być wyświetlana na stałe, może też być rozwijana po kliknięciu lub najechaniu na nią kursorem. Gdy panoramy tworzące wirtualną wycieczkę były wykonane w różnych, oddalonych od siebie miejscach, można zastosować mapę Google z zaznaczonymi na niej punktami. Kliknięcie w taki punkt otworzy panoramę sferyczną wykonaną w tym punkcie.

Wirtualny spacer może być uzupełniony o wiele dodatkowych elementów multimedialnych. W panoramy sferyczne można montować animacje flash, zdjęcia, filmy wideo, można dołożyć podkład muzyczny lub głos lektora. Taka wirtualna prezentacja może być także nagrana płytę CD w postaci pliku wykonywalnego. Będzie wtedy świetnym gadżetem reklmowym, który może być rozdawany na przykład na targach.